O nízkoprahu

Čo sú nízkoprahové programy:

Nízkoprahové programy pre deti a mládež (NPDM) predstavujú komplex stacionárne alebo terénne poskytovaných služieb (sociálnych a voľnočasových), ktoré sú pre deti a mládež ľahko dostupné.

 Cieľ a cieľová skupina:

vytvárajú podmienky na nadviazanie kontaktu a konkrétnu prácu s deťmi a mladými ľuďmi, ktorí sa vyhýbajú štandardnej inštitucionálnej pomoci, alebo ju aktívne nevyhľadávajú, a u ktorých sa predpokladá nutnosť a účelnosť pomoci.

Cieľom takýchto programov je prispieť ku skvalitneniu života tejto skupiny.

Nízkoprahový klub:

je práca s klientom v konkrétne vymedzenom priestore zariadenia, ktoré sa nachádza v lokalite, kde cieľová skupina žije,  resp. trávi voľný čas.

 Terénna sociálna práca:

je práca s klientom v podmienkach mimo inštitúcie. Usiluje sa dostať k deťom a mladým, preniknúť na miesta, kde sa prevažne zdržujú, žijú.

 Asociácia nízkoprahových programov pre deti a mládež (ANPDM)

ANPDM zastrešuje tieto programy, vytvára štandardy a lobuje v ich prospech  na Slovensku, pripravuje spoločné aktivity (podujatia pre deti a mladých, konferencie, vzdelávania a pod.), zdieľa informácie a skúsenosti,  spravuje web stránku www.nizkoprah.sk.

Pre viac informácií o nízkoprahu navštívte stránku Asociácie, alebo nás kontaktujte.

Digg Del.icio.us StumbleUpon Reddit Twitter RSS

Zanechajte svoj ​​komentár

Váš e-mail nebude zverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Prepnut na mobilnu verziu